Ana Sayfa    
FİKRİMİZ
PROJELERİMİZ
 
Yücel KARADENİZ   Yasemin KARADENİZ


1973 yılı Rize doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, mimarlık fakültesinde, mimarlık eğitimi aldı.

Sırasıyla; Proje Mimarlık, Mar Mimarlık ve son olarak Net Mimarlık'ta başarılı projelerde yer aldı.

Çalışmalarında; son kullanıcı taleplerini çağdaş mimarinin sağladığı fonksiyonellik ile karşılamayı ve mekan plastiğine dair kaygıların giderilmesini temel almaktadır.

 


1974 yılında, Afyon'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1997 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi iç mimarlık bölümünde yüksek lisans programını "Sürdürülebilir Mimarlık İlkeleri" üzerinde hazırladığı tez çalışması ile tamamladı.

Sırasıyla; Proje Mimarlık, Seyaş ve Net Mimarlık'ta görev aldıktan sonra 2003 yılında Aralık Mimarlık'ı kurdu. 2009 yılında Aralık Mimarlık'ın kapanışı ile birlikte İdea Mimarlık'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışmalarında; günümüz trendlerini, farklı bakış açıları ve sürdürülebilir bir perspektif doğrultusunda mekanı kullanıcı ile birlikte irdeleyerek, insan ile doğa arasında dengeli geçiş mekanları oluşturmayı amaç edinmiştir.


EnglishDeutschFrançaise idea mimarlık facebook sayfası

Üvez Sokak Ferah Apt. No:12 / 4 Arnavutköy Beşiktaş İSTANBUL
T: 0212 257 00 18 F: 0212 257 04 45 E: info@ideamimarlik.net

HARİTA >  
ItalianoEspañol????????????? İLETİŞİM >